woman in blue and red shirt

Ciemny korektor

Korektor pod oczy i do twarzy to niezbędniki większości kobiet, które na co dzień stosują pełny makijaż. Dzięki nim kobiety są w stanie ukrywać wszelkie mankamenty cery, z którymi się zmagają, oraz cienie pod oczami, jeśli mają za sobą trudną noc albo po prostu skóra ich oczu ma skłonność do przemęczania się.

Dobranie odpowiedniego korektora to spore wyzwanie – łatwo popełnić błąd, który będzie skutkował nienaturalnym wyglądem, a w najgorszym razie pomalowana twarz będzie się kojarzyła z malarstwem abstrakcyjnym. Jednym z najczęściej popełnianych błędów jest kupowania korektorów, które za bardzo odbiegają odcieniem od naturalnego kolorytu naszej skóry i od podkładu.

Ciemny korektor sprawia, że miejsce, w którym chciałyśmy zatuszować mankament, jeszcze bardziej przyciąga uwagę. Nie wspominając już o korektorach do oczu, które mają rozjaśnić cienie pod oczami, a nie zmienić ich odcień na inny, ale równie ciemny. Zanim dokonamy zakupu, musimy dokładnie sprecyzować, do czego ma nam służyć korektor.

Ten maskujący cienie pod oczami, powinien również zawierać składniki nawilżające, ponieważ skóra w okolicach oczu jest bardzo delikatna, a zbyt pudrowy efekt sprawi, że będzie nie tylko wyglądać na suchą, ale i starszą. Przesuszenie skóry w okolicach oczu sprawia również, że staje się ona bardziej podatna na podrażnienia. Zupełnie inny korektor kupimy, jeśli zamierzamy wyrównać koloryt, a z kolei korektory z sztyfcie lub szybkoschnące korektory z pędzelkiem świetnie sprawdzą się jako baza pod cienie do powiek.

Najważniejszy jest jednak dobór koloru korektora, tak aby rzeczywiście wpływał on pozytywnie na nasz wygląd – taka przecież jest jego rola. Do podstawowych kolorów wśród korektorów zaliczamy odcień bladoróżowy dla pań z jasną cerą, beżowy dla pań z cerą nieco opaloną lub śniadą oraz odcień wpadający w pomarańcz, dzięki któremu niedoskonałości ukryją panie z ciemniejszą karnacją. Stosowanie jasnych korektorów przez kobiety z ciemną karnacją oraz ciemnych w przypadku jasnej cery mija się z celem i powoduje nieestetyczny wygląd.

Leave a Reply