person spreading glittered nail polish on pink nails

Co to jest manicure hybrydowy?

Manicure hybrydowy to chyba jeden z najchętniej wykonywanych zabiegów w salonach piękności. Początkowo klientki podchodziły do niego nieufnie, ale po jakimś czasie nastał “boom” na tego typu manicure. Zabieg może zająć nawet ponad godzinę, w zależności od stopnia trudności pielęgnacyjnej. Wpływ na czas tu ma również wielkość płytki. Im mniejsza, tym dłużej będzie trwać cały proces.

Co to jest manicure hybrydowy

Manicure hybrydowy to taki zabieg, który pozwala na nałożenie specjalnych lakierów na paznokieć. Taki zabieg wymaga uprzedniego zakupu zestawu, który zawiera kilkanaście produktów niezbędnych do przeprowadzenia go. Aby go poprawnie przeprowadzić trzeba będzie zakupić lampę uv, która pozwoli nam utwardzić primer, bazę właściwą (np. z kolorem) i tzw TOP, który zabezpieczy nam płytkę paznokcia.

Metoda ta wymaga większej dbałości o szczegóły, gdyż odpowiednie otłuszczenie i przygotowanie płytki wraz z jej prawidłowym pomalowaniem. Istotną tutaj kwestią jest nie wychodzenie poza paznokieć, na skórki. Istnieje bowiem ryzyko, iż przy nieodpowiednim pomalowaniu paznokcia, cała praca może pójść na marne, gdyż np. zalane skórki spowodują dostanie się powietrza pod bazę. W ten sposób lakier hybrydowy jest osłabiony i może odpaść przy uderzeniu lub gwałtownym ruchu ręką.

Co przygotować do manicure hybrydowego

To, jakie produkty wybierzemy, zależy tylko i wyłącznie od nas. Na polskim rynku manicure’owym istnieje kilku bezpiecznych producentów. Możemy oczywiście zaryzykować kupowanie nieznanych marek, jednak warto poświęcić kilka złotych więcej i kupić certyfikowane produkty zaufanych marek.

Co trzeba zakupić?

Lampa UV lub LED – jest to chyba najdroższy element wyposażenia. Warto przed zakupem poczytać recenzje użytkowniczek i wybrać tą najlepszą.
Odtłuszczacz – pozwala usunąć zabrudzenia i tłuszcz na skórkach, wale paznokciowym i samej płytce.
Patyczki bambusowe – są delikatniejsze niż cążki. Wystarczy odsunąć skórki, nie trzeba ich wycinać.
Waciki niepylące[i/] – jest to bardzo ważne, by takie waciki nie pyliły ani nie nie pozostawiały na paznokciu żadnych włókien. Im mniej zanieczyszczeń na płytce tym lepiej dla trwałości manicure hybrydowego.
Bloczek polerski – pomaga wyrównać płytkę paznokciową
Pilnik szklany lub tradycyjny – szklany pilnik będzie delikatniejszy dla naszych paznokci niż ten tradycyjny.
Baza hybrydowa – bazę nakładamy jako pierwszą warstwę na paznokciu
Lakier do hybryd – jest kolejnym produktem, który nakładamy na paznokieć (na którym jest już nałożona baza hybrydowa), tuż po wyjęciu dłoni spod lampy UV.
Top do hybryd – produkt ten zabezpiecza nam warstwę lakieru i wykańcza finalnie manicure

Oczywiście, jeśli chcemy wykonać pełny manicure, wraz z wstępną pielęgnacją, lista zakupów będzie obszerniejsza. Dzięki pełnemu wyposażeniu będzie można samodzielnie wykonać nie tylko pielęgnację dłoni od podstaw, ale również całość

Jakie są zalety manicure hybrydowego?

Manicure hybrydowy jest jednym z najpopularniejszych, o ile nie najpopularniejszym, sposobem na wzmocnienie płytki paznokciowej. Dzięki swojej strukturze utrzymuje się na paznokciach nawet 3-4 tygodnie. Zdecydowanie również pomaga w walce o długie paznokcie. Osoby, które mają trudności w utrzymaniu odpowiedniej długości płytki, mogą w końcu pozwolić sobie na wzmocnienie jej, właśnie poprzez brak możliwości skubania lub obgryzania.

Lakiery hybrydowe hybrydowe ponadto są zdecydowanie trwalsze niż żelowe czy te tradycyjne. Nie musimy się martwić, iż powstanie odprysk. Ponadto dzięki dostępności wielu kolorów, możemy pozwolić sobie na wybór innego koloru za każdym razem, gdy zdecydujemy się na zrobienie manicure hybrydowego.

Leave a Reply