person lying on hammock

Dlaczego depilacja laserowa nie działa?

Usługi kosmetyczne dla większości kobiet są bardzo cenne. Kobiety w czasie zabiegów kosmetycznych wspaniale się relaksują i odprężają, poza tym zabiegi te poprawiają ich wygląd i samopoczucie. Nic więc dziwnego, że jest tak wiele ofert kosmetycznych, które cieszą się dużym zainteresowaniem. W ostatnim czasie szczególnym zainteresowaniem cieszy się depilacja laserowa. To zabieg przeznaczony dla osób, które chcą się pozbyć zbędnego owłosienia z różnych partii ciała. Zabieg ten jest obecnie bardzo popularny, jednak nie każdy może z niego skorzystać.

Depilacja laserowa – na czym polega?

Depilacja laserowa to zabieg, który ma na celu usunięcie zbędnego owłosienia z depilowanej partii ciała. Zabieg ten może być wykonywany u kobiet ale też i u mężczyzn, na takich partiach ciała jak: łydki, uda, pachy, plecy, broda i okolice bikini. Taki zabieg musi być powtórzony kilka razy, by efekty były widoczne. U niektórych wystarczy wykonać ten zabieg kilka razy, u niektórych zaś kilkanaście razy do uzyskania pełnej skuteczności. Są jednak osoby, u których wykonywanie takiego zabiegu nie ma najmniejszego sensu, bo po prostu laser na nich nie zadziała.

Dlaczego depilacja laserowa nie działa?

Najczęstszą przyczyną dlaczego laser do depilacji nie działa u niektórych osób, jest zbyt jasne owłosienie. Dlatego też zabieg ten nie jest polecany naturalnym blondynkom, które mają bardzo jasne i delikatne owłosienie. Laser jest w pełni skuteczny w przypadku ciemnych włosów na nogach i na innych partiach działa, jednak w przypadku jasnego owłosienia jego działanie jest znikome, lub w ogóle on nie działa. W przypadku jasnych szatynek, efekt depilacji będzie zauważalny, ale dopiero po kilkunastu zabiegach depilujących. Najszybsze efekty uzyskają bruneci, efekt będzie też najbardziej widoczny.

Jak widać depilacja laserowa jest nowoczesnym zabiegiem depilującym, który jednak nie działa w przypadku blondynek i blondynów. Jednak każdy szatyn i brunet będzie zachwycony efektem jaki uzyska już po kilku zabiegach.