Nude by Nature soft-tube beside brown makeup brush

Dlaczego makijaż się nie trzyma?

Chyba nie ma kobiety która nie chciałaby wyglądać pięknie cały dzień po nałożeniu makijażu. Niestety często mimo długiego czasu spędzonego przed lustrem po kilku godzinach a czasami i szybciej nasza skóra, makijaż oczu itp nie wygląda tak zachwycająco jak chcemy. Dlaczego makijaż nie trzyma się tak długo jak powinien? Oto kilka powodów:

1.Ciągle dotykasz swojej twarzy
Wiemy, że dotykanie włosów sprawia, że ​​stają się one tłuste, więc dlaczego siadamy przy biurku i opieramy się na rękach? Ciepło Twoich dłoni w połączeniu z ciągłym dotykaniem twarzy rozkłada makijaż. Nie tylko to, ale także przenosi zarazki i może pogorszyć trądzik, więc zasada numer jeden… trzymaj ręce z daleka od twarzy.

2. Nie usuwasz nadmiaru sebum
Nadmiar oleju jest zwykle głównym powodem rozpadu makijażu. Jeśli Twoja skóra jest bardziej tłusta, będziesz wiedział o tym aż za dobrze, gdy popatrzysz w lustro i zobaczysz, świecące fragmenty twarzy. Zamiast ponownie nakładać makijaż na wierzch, musisz usunąć nadmiar sebum.3. Używasz zbyt wielu produktów

3. Używasz za dużo produktów
Jeśli nałożysz krem ​​nawilżający i podkład w ciągu 5 minut rano, Twój makijaż od razu zejdzie. Jeśli rano nałożysz krem ​​nawilżający, przed nałożeniem makijażu poczekaj, aż się wchłonie. Obserwuj jaką masz skórę i czego potrzebuje, nawilżenia a może zmatowienia?

4. Używasz złego rodzaju podkładu
Jeśli podkład załamuje się na skórze, roluje, ściera się do późnego popołudnia, wiadomo że nie jest dla Ciebie odpowiedni. Jeśli masz tłustą skórę, zwróć uwagę na preparaty na bazie wody lub bez oleju.

5. Nie używasz bazy pod makijaż
Jeśli nie używasz bazy i masz problemy z trwałością makijażu, zdecydowanie poleca się inwestycję w ten produkt. Oczywiście są takie typy cery że i bez bazy podkład i makijaż dobrze się utrzymuje ale niestety nie wszyscy mają takie szczęście. Odpowiednio dobrana baza i kosmetyki to kluz do sukcesu.

6. Nie używasz pudru
Na utrzymanie makijażu nie ma idealnego sposobu, ale jeśli chcesz, aby Twój podkład wytrzymywał długo, musisz go utrwalić pudrem. Jakikolwiek płynny makijaż musi zostać utrwalony, inaczej po prostu zejdzie.

Leave a Reply