clear glass jar with brown liquid inside

Dlaczego warto jeść miód?

Powodów, dla których warto włączyć miód do swej diety, jest sporo. Ten słodki przysmak skutecznie wzmacnia organizm, a że sprawdza się w walce z licznymi przypadłościami, medycyna naturalna bardzo chętnie korzysta z jego mocy. W jaki sposób można wykorzystać niezwykłą moc miodu?

Zdrowa dieta, w której miód będzie się pojawiał dość często, może mieć bardzo dobry wpływ na nasz układ odpornościowy. Miód wspiera organizm cenną porcją witamin i minerałów, zapewnia mu również wsparcie w walce z bakteriami oraz stanami zapalnymi. To, jakie choroby będziemy mogli pokonać za pomocą miodu, uzależnione jest jednak od wielu czynników.

Istnieje przecież wiele gatunków miodu, a każdy z nich w inny sposób wpływa na nasz organizm. Miód lipowy świetnie sprawdza się zatem w walce ze stanami zapalnymi, jest też jednym z największych sojuszników dla tych osób, które chcą się w naturalny sposób rozprawić z grypą lub przeziębieniem. Dla tych osób, które chcą wspierać swe serce, lepszym dodatkiem do diety będzie już miód rzepakowy, będący bardzo dobrym źródłem potasu oraz magnezu.

Przy problemach z nerkami oraz układem moczowym można wykorzystać miód wrzosowy, z kolei miód z nawłoci doskonale poradzi sobie kamicy nerkowej oraz problemach z drogami żółciowymi. Ten gatunek miody może być też cennym wsparciem w walce z przeziębieniem oraz z osłabionymi żyłami.

Leave a Reply