closeup photo of person

Jak makijażem zmniejszyć nos?

Każda kobieta ma jakieś mankamenty urody, które stara się ukryć. Nie ma w tym nic dziwnego, nie ma idealnych ludzi. Bardzo często kobiety narzekają na swoją twarz i na różne kwestie związane z jej wyglądem. Niektóre kobiety ubolewają nad małymi lub zbyt dużymi oczami, inne mają problem z kwadratową twarzą, ale najczęściej kobiety narzekają na swój nos. Nie zawsze jest on idealnie prosty i harmonijny względem całej twarzy, często jest on zbyt długi albo zwyczajnie za długi. Na szczęście nie trzeba robić operacji plastycznej, by pozbyć się tego problemu, wystarczy nałożyć odpowiedni makijaż.

Jak makijażem zmniejszyć nos?

Z większością mankamentów urody, można sobie poradzić z pomocą starannego makijażu. Tak też jest w przypadku nosa, który jest zbyt duży w stosunku do całej twarzy. Wystarczy zaopatrzyć się w kilka podstawowych kosmetyków, takich jak: podkład w kremie, puder, rozświetlacz do skóry i paletka do cieniowania twarzy. Takie kosmetyki są teraz bardzo modne, wiele osób wykorzystuje je do zmieniania konturów twarzy i niwelowania niedoskonałości. Przy zakupie warto zwrócić uwagę na jakość wybieranych produktów, powinny to być kosmetyki znanych producentów, którzy są cenieni za ekologiczny skład swoich produktów kosmetycznych. Dzięki temu zyska się pewność, że produkty te nie zaszkodzą i nie wywołają uczulenia.

Zmniejszanie nosa poprzez konturowanie

Chcąc uzyskać efekt widocznie mniejszego nosa, należy na początek nałożyć na cały nos podkład matujący, który pokryje wszystkie przebarwienia i inne niedoskonałości. Następnie należy użyć paletki cieni matujących, które służą do konturowania. Na takiej paletce zwykle znajdują się cztery odcienie brązowego cienia, chociaż zdarzają się też większe opakowania. Cienie należy nałożyć w taki sposób, by najciemniejszy odcień znalazł się na czubku nosa a także na jego bokach. Na środku nosa zaś, stosuje się jaśniejsze cienie, nimi też profiluje się linię nosa, którą chce się uzyskać. W łatwy i tani sposób, można całkowicie zmienić kształt i długość nosa.

Leave a Reply