orange bird on tree branch

Jakie ozdoby na święta?

Święta Bożego Narodzenia to ukochane święta większości ludzi na świecie. Przestrzeń publiczna zamienia się wówczas w ekspozycję rozświetlonych lampkami ozdób, wielkich choinek z błyszczącymi bombkami, a całości dopełniają wszechobecna kolędy i świąteczne przeboje.

W sklepach pojawiają się również ogromne ilości ozdób, za pomocą których z przyjemnością tworzymy magiczną atmosferę we własnych domach. Wielu ludzi tworzy tego typu ozdoby na własną rękę, zakładając słusznie, że raz w roku można poświecić trochę czasu i energii na oryginalny wystrój wnętrz. Najpopularniejszą ozdobą świąteczną są lampki, którymi chętnie obwieszamy balkony i okna, sprawiając, ze domy i bloki mieszkalne zamieniają się w koloriadę migoczących barw. W naszych domach stają również choinki, na których wieszamy bombki, lampki i lametę.

Zwolennicy minimalizmu wybierają mniej przepychu i ozdabiają żywe drzewko na przykład lampkami, orzechami i zasuszonymi plasterkami pomarańczy. W sklepach można również znaleźć alternatywne wersje choinek, na przykład w postaci regałów na książki pomalowanych na zielono lub rzeźb z zamontowanymi lampkami. Na wzór amerykańskiej tradycji coraz chętniej kupujemy wielkie świąteczne skarpety, które wypełniamy słodyczami, zwłaszcza cukrowymi laseczkami w biało-czerwone paski, i wieszamy w eksponowanych miejscach w salonie.

W wielu ogrodach krasnale ogrodowe zostają zastąpione przez lśniące renifery i skrzaty świętego Mikołaja, a na szybach okien pojawiają się śnieżynki i inne wzory stworzone za pomocą sztucznego śniegu w aerozolu. Pomysłów na wykreowanie tego niepowtarzalnego klimatu świąt Bożego Narodzenia istnieje bez liku, a my chętnie z nich korzystamy.

Leave a Reply