bathtub with water and flowers

Koszt depilacji laserowej

Codzienne golenie nóg, zwłaszcza latem, może być dla wielu kobiet uciążliwe. Coraz częściej także mężczyźni pozbywają się nadmiaru owłosienia, szczególnie pod pachami, dzięki czemu mniej się pocą, kiedy zakładają koszule. Tradycyjna maszynka daje krótkotrwały efekt, dlatego kuszącym rozwiązaniem jest depilacja laserowa. Ile kosztuje depilacja laserowa?


Przede wszystkim zabieg nie jest bolesny i przeważnie nie trwa długo. Zabieg wykonywany jest za pomocą wiązki światła lasera. Światło wnika w strukturę włosów, konkretnie dociera do melaniny, barwnika znajdującego się we włosie. Innymi słowy, uszkadza strukturę włosa, osłabia go, dzięki czemu szybko nie odrośnie.
Zwykle zabieg poprzedza konsultacja w gabinecie, aby ocenić, czy zabieg będzie skuteczny i czy nie ma przeciwskazań do jego przeprowadzenia. Klient może w tym czasie dopytać o szczegóły.

Przed planowaną depilacją laserową należy powstrzymać się od opalania na około miesiąca oraz zadbanie, by skóra nie była przesuszona czy podrażniona. Jedna depilacja to przeważnie za mało. Całkowite pozbycie się niechcianych włosków to od sześciu do dziewięciu wizyt, w regularnych odstępach. Przeważnie jednak naturalna skłonność organizmu do regeneracji zwycięża i po kilku miesiącach mogą pojawić się włoski. Przy poprawnym wykonaniu zabiegu, depilacja z użyciem lasera powinna być całkowicie bezpieczna i nie wpływać w żadnym stopniu na nasze zdrowie. Ile kosztuje taka usługa?

Cena zależy przede wszystkim od rodzaju zabiegu oraz miejsca, z którego usuwamy owłosienie. Najwięcej płaci się za strefę bikini oraz okolice nóg. Najtańsza opcja obejmująca wąsy czy brodę kosztuje ponad 100 zł, z kolei jedna depilacja całych nóg to już wydatek rzędu tysiąca złotych. Również golenie rąk, brzucha, góry pleców kosztuje zwykle minimum 500 zł. Sporo osób kupuje kilka zabiegów razem, w pakiecie. Każdy salon kosmetyczny ma swój cennik. Pozwala to na cieszenie się gładką skórą przez około sześć tygodni, choć jest to sprawa bardzo indywidualna, zależna od stanu owłosienia czy kwestii zdrowotnych.

Leave a Reply