three makeup brushes on top of compact powders

Makijaż. Co potrzebne?

Ładny i zadbany wygląd, to wizytówka każdej kobiety. Każdy ma swój specyficzny typ urody, ale jedno można stwierdzić z czystym sumieniem, wszystkie mankamenty urody można przykryć odpowiednim makijażem. Dzięki makijażowi można podkreślić urodę albo całkiem zmienić wygląd, ważne by makijaż był dopasowany do pory dnia, okazji i cech charakterystycznych twarzy.

Makijaż. Co potrzebne?

Każda kobieta powinna się zaopatrzyć w podstawowy zestaw do robienia makijażu w domu. Podstawowe wyposażenie to przede wszystkim podkład do twarzy, puder, tusz do rzęs, kredka do oczu i cienie do powiek a także szminka do ust. Jest to podstawowy zestaw, który zwykle u kobiet jest o wiele bardziej rozbudowany. Zanim zacznie się robić makijaż, trzeba dobrze oczyścić skórę twarzy i nałożyć krem dopasowany do cery. Następnie nakłada się podkład w kremie, który wyrówna wszystkie nierówności cery i ukryje jej niedoskonałości. Kolejnym etapem jest nałożenie rozjaśniacza w kremie pod oczy, w okolice ust, na nos, tak by zmienić nieco kontury twarzy i rozjaśnić cienie pod oczami. Potem pozostaje już tylko nałożyć kosmetyki kolorowe.

Akcesoria do robienia makijażu

Poza kosmetykami pielęgnacyjnymi do twarzy oraz kosmetykami do robienia makijażu, każda kobieta musi się też zaopatrzyć w kilka niezbędnych akcesoriów do robienia makijażu. Do takich akcesoriów zdecydowanie należą: pędzle do nakładania pudru, pędzelki do nakładania cieni, zalotka do rzęs, gąbki do cieniowania twarzy, opaska do przytrzymywania włosów w czasie robienia makijażu, waciki kosmetyczne itp akcesoria. Wszystkie te rzeczy są niezbędne do wykonania schludnego makijażu i zadbania o skórę twarzy. Nie kosztują one wiele i nie zajmują zbyt wiele miejsca w kobiecej kosmetyczce, dlatego warto się w nie zaopatrzyć.

Makijaż jest niezbędnym elementem codziennej pielęgnacji u kobiet. Nie zawsze musi on być mocny i wyrazisty, czasami wystarczy, że ukryje niedoskonałości twarzy i podkreśli typ urody. Wykonanie makijażu nie musi zajmować dużo czasu, zwłaszcza gdy nabierze się w tym wprawy.

Leave a Reply