woman standing on seashore

Mezoterapia na rozstępy

Rozstępy to nieestetyczne zmiany na skórze występujące u wielu kobiet. Bardzo często pojawiają się one w okresie ciąży i trudno się z nimi uporać po urodzeniu dziecka. Niezwykle skuteczna jest mezoterapia na rozstępy, która to sprawia, że skóra na nowo staje się jędrna oraz pozbawiona rozstępów.

Jak wyglądają rozstępy?

Rozstępy to nieestetyczne zmiany skórne, które to wyglądają jak małe rozciągnięte zmarszczki. Ponadto bardzo często przypominają one długie czerwone oraz nieestetyczne pręgi. Rozstępy bardzo często pojawiają się u kobiet na brzuchu, poniżej pępka w okresie ciąży. Wówczas to odczuwane jest pieczenie oraz swędzenie skóry, które to zazwyczaj poprzedza ich powstanie. U kobiet w ciąży rozstępy zazwyczaj pojawiają się z powodu nadprodukcji kortyzolu, który to zakłóca produkcję fibroblastów.

Często zdarza się tak, że dostępne na ryku kosmetycznym kremy, żele oraz oliwki nie są w stanie zlikwidować uciążliwych rozstępów. Na szczęście dziś współczesna kosmetologia oferuje niezwykle skuteczne zabiegi, które to pomagają skutecznie pozbyć się tego uciążliwego problemu. Jednym z nich jest mezoterapia na rozstępy.

Jak wykonywana jest mezoterapia na rozstępy

Mezoterapia jest niezwykle skuteczną oraz coraz częściej docenianą wśród tysięcy kobiet metodą, która to pozwala nu usunięcie nieestetycznych zmian skórnych. Polega ona na nakłuwaniu skóry w tych miejscach, w których pojawiły się rozstępy. Podczas tego zabiegu do skóry zostają wprowadzane odpowiednie preparaty, które to skutecznie działają w miejscu występowania rozstępów.

Zabieg ten jest jeszcze bardziej skuteczny, jeśli zostanie połączony z peelingiem chemicznym, a więc dermabrazją. Ponadto działanie mezoterapii można skutecznie wspomóc, poprzez wykorzystanie specjalnych preparatów stworzonych na bazie kwasu poli – mlekowego lub hialuronowego.


Szukasz sprawdzonego salonu oferującego mezoterapię? Sprawdź Salon odrodzenie – mezoterapia Kraków


Czy warto wykonać mezoterapię na rozstępy?

Mezoterapia mikroigłowa na rozstępy  jest obecnie jednym z najskuteczniejszych zabiegów, który przyczynia się do głębokiego procesu regeneracji skóry właściwej. Metoda ta pozwala w widoczny sposób zmniejszyć mocno widoczne, głębokie oraz bardzo rozległe rozstępy, u osób w różnym wieku.
Z użyciem tej metody można pozwolić sobie na likwidację uciążliwych rozstępów po ciąży, odchudzaniu oraz rozstępów występujących na udach, pośladkach, ramionach, piersiach, a nawet plecach.

Niemniej w celu osiągnięcia zamierzonych rezultatów trzeba wykazać się ogromną cierpliwością. Metoda ta bowiem wymaga systematyczności, a zabiegowi należy poddawać się w odstępach co 10-12 dni. Najlepiej jest poddawać się mezoterapii przez okres dwóch miesięcy, niemniej powinien być zawsze indywidualnie dostosowany do potrzeb poszczególnych pacjentów.

Mezoterapia to doskonały sposób, który to pozwala skutecznie walczyć z nieestetycznymi rozstępami. Sprawia ona, że skóra staje się elastyczna oraz gładka. Ponadto zabiegi mezoterapii skutecznie poprawiają procesy zachodzące w skórze. Dzięki temu poszczególne serie zabiegów sprawiają, że skóra staje się bardziej jędrna, delikatna oraz jest pozbawiona uporczywych rozstępów.

Leave a Reply