person sitting on sofa

Pomysły na zmęczone stopy

Stopy to ta część naszego ciała, która często narażona jest na największe obciążenie, a o której często zapominamy podczas codziennej pielęgnacji. Latem narażone są na suche powietrze i pocenie się, a zimą na grube skarpety i szczelne buty, które zatrzymują większość powietrza, powodując, że stopy nie oddychają.

Jeśli prowadzimy bardzo aktywny i intensywny tryb życia, a nasze stopy narażone są na długie godziny stania lub niewygodnych pozycji, kwestią czasu jest aż w końcu się odezwą, a my będziemy musieli szukać sposobu, by ulżyć sobie w bolesnych dolegliwościach. Jakie sposoby są najlepsze, aby zadbać o bolące i zmęczone stopy?

Genialne w swojej prostocie jest zdanie się na grawitację! Zmiana pozycji polegająca na ułożeniu nóg wyżej niż reszty ciała sprawi, że krew ze stóp odpłynie do wyższych części nóg, a my poczujemy natychmiastową ulgę w cierpieniu. Wystarczy pół godziny odpoczynku z nogami na wysokim podnóżku lub na poduszce położonej na kanapie, aby zniwelować obrzęk stóp. Innym sposobem na zmęczone stopy jest włożenie ich do miski z ciepłą wodą z dodatkiem olejków eterycznych lub zwykłej soli.

Taki zabieg zadziała relaksująco i pobudzi krążenie, a przy okazji wpłynie pozytywnie na kondycję skóry na stopach, na której zwłaszcza zimą pojawiają się zrogowacenia i odciski. Aby dopełnić zabieg możemy również zafundować sobie gruboziarnisty peeling do stóp. Jeśli takiego nie mamy, możemy w kilka minut zrobić domowy skrub ze składników, które z pewnością znajdziemy w swojej kuchni. Wystarczy sól lub cukier, odrobina zmielonej kawy i olej kokosowy lub inny tłuszcz. Wymasowane takim peelingiem stopy należy dokładnie spłukać ciepłą wodą, a później zaaplikować krem do stóp, który dodatkowo zmiękczy stopy.

Leave a Reply