woman holding oil umbrella near on buildings

Japońskie oczyszczanie twarzy

Mieszkanki Japonii słyną z pięknej i gładkiej cery. Nie bez znaczenia jest ich dieta bogata w ryby i owoce morza. Jednak bardzo istotnym czynnikiem jest także pielęgnacja cery. Na czym polega japońskie oczyszczanie twarzy i jak się do tego prawidłowo zabrać?

Japońskie oczyszczanie twarzy:

Azjatyckie składniki kosmetyków zawierają takie komponenty jak śluz ślimaka, czy pszczeli jad. Kosmetyki do pielęgnacji to jedno, a oczyszczanie twarzy to druga sprawa. Skóra kobiet z Azji jest cieńsza i bardziej delikatna. Żyjąc w metropolii dużych aglomeracji japońskich ich cera jest codziennie narażona na negatywny wpływ czynników środowiska, w tym zanieczyszczeń i pyłów. Oczyszczanie jest więc podstawą pielęgnacji i pozwala pozbyć się z naskórka wszystkich szkodliwych substancji, które osiadają na powierzchni skóry. Do oczyszczania cery najlepiej zastosować olej, emulsję lub mleczko. Dopełnieniem tej czynności jest umycie twarzy z użyciem produktów myjących, np. mydła lub żelu. Podczas takiego oczyszczania nie wolno zapominać o masażu. Masaż poprawia mikrokrążenie, pomaga pozbyć się martwego naskórka, a przy okazji zwiększa wchłanianie się kremów i innych kosmetyków, co czyni je bardziej skutecznymi.

Japońska metoda OCM

Po angielsku oznacza ,,Oil cleansing method”, która głosi- olej rozpuszcza olej. To dlatego do pielęgnacji i przede wszystkim oczyszczania skóry twarzy stosuje się różnego rodzaju naturalne oleje. W produktach, które służą do japońskiego oczyszczania twarzy stosuje się zeń- szeń, bambus, lotos i sake. Polki mogą w ramach tej idei sięgnąć po niezawodny olej kokosowy. Nierafinowany i ekologiczny olej posłuży Ci nie tylko do oczyszczania skóry twarzy. Dzięki jego uniwersalnym właściwościom możesz go wykorzystać jako maseczkę na włosy, balsam do ciała czy naturalną ochronę przed promieniami UV. Olej kokosowy zmywa doskonale nawet wodoodporny makijaż. Jego lekko natłuszczające i nawilżające właściwości są zbawienne dla cery i bardzo dobrze ją oczyszczają. Japońskie oczyszczanie twarzy możesz wykonać też w salonie kosmetycznym. Dzięki temu Twoja cera nabierze blasku i zachwyci promiennym wyglądem.