Pexels Andre Furtado 1263986

Paznokcie do pracy – jakie kolory i wzory są odpowiednie?

Wybór odpowiedniego lakieru do paznokci na czas pracy nie jest tylko kwestią estetyki, ale również kultury osobistej. Właściwie wybrane kolory mogą przesądzić o wizerunku kobiety w miejscu pracy, a także o poziomie jej profesjonalizmu. Jakie więc kolory i wzory warto wybierać, a czego lepiej unikać, aby nie wywoływać złych skojarzeń? Przyjrzyjmy się temu z bliska.

Paznokcie w miejscu pracy

Coraz więcej kobiet zdaje sobie sprawę z tego, że odpowiednio pielęgnowane paznokcie są wizytówką każdej kobiety. Jednak, na jakie kolory i wzory paznokci można sobie pozwolić w miejscu pracy? Oto kilka zasad, które warto przestrzegać.

Kolory paznokci w miejscu pracy

Wszystko zależy od branży, w której pracujemy. W przypadku pracy w biurze możemy pozwolić sobie na bardziej stonowane kolory paznokci, takie jak: klasyczne czerń, czerwień, ciemna zieleń czy granat. Jeśli pracujemy w branży kreatywności, możemy postawić na bardziej odważne barwy, np. pastelowe odcienie, słodkie kolory, jakimi są mięta, róż czy błękit.

Wzory paznokci do pracy

Wzory paznokci to świetny sposób na to, aby wyróżnić się spośród tłumu, jednak przy pracy należy pamiętać o umiarze. W biurze, gdzie panuje dress code warto postawić na bardziej stonowane wzory. Idealnie sprawdzą się paseczki, połówki, geometryczne figury, a także łagodne kwiatki. Dobrym pomysłem jest także połączenie kilku kolorów w jednym wzorze.

Paznokcie hybrydowe czy naturalne?

Paznokcie hybrydowe stały się nieodłącznym elementem kobiecej urody. To idealny wybór dla kobiet ceniących sobie długi czas utrzymania estetycznego paznokci. Jednak, czy w miejscu pracy warto stawiać na hybrydy? Wszystko zależy od nadmienionej wcześniej branży. W biurze, gdzie panuje dress code lepiej postawić na naturalne paznokcie, które będą się prezentować zachowawczo i nie przyciągnąć uwagi wśród współpracowników.

Pamiętaj o pielęgnacji!

Nie ważne, na jaki kolor czy wzór paznokci się zdecydujemy, najważniejsze jest ich odpowiednia pielęgnacja. Trzeba pamiętać, że wygląd paznokci to tylko 50% sukcesu. Odpowiednio pielęgnowane i odżywione paznokcie prezentują się zdecydowanie lepiej. Pamiętajmy, że estetyczne i zadbane paznokcie to wizytówka każdej kobiety, nie tylko w pracy.

Podsumowanie – paznokcie do pracy.

Odpowiedni wybór koloru i wzoru paznokci w miejscu pracy to bardzo ważna kwestia. Nie wolno nam przesadzać i stawiać na bardziej odważne kolory i wzory. Pracując w biurze warto postawić na bardziej stonowane kolory i łagodne wzory, które nie będą przyciągać uwagi. Niezależnie jednak od wybranej stylizacji paznokci pamiętajmy o ich odpowiedniej pielęgnacji.