Pexels Daniel Xavier 1102343

Jak nakładać korektor?

Korektor to niezwykle łatwy i przydatny kosmetyk, który pozwala na ukrycie niedoskonałości skóry. Właściwe jego nałożenie może zrobić ogromną różnicę w wyglądzie naszej twarzy, ale jakie są najskuteczniejsze sposoby zastosowania? W tym artykule, podpowiemy, jak nakładać korektor, aby uzyskać idealnie wyrównany i naturalny wygląd skóry.

Jak nakładać korektor?

Prawidłowe nałożenie korektora może skutecznie ukryć niedoskonałości skóry, a nawet nadać cerze promienny wygląd. Istotne jest jednak, aby wiedzieć, jak aplikować kosmetyk, by nie zrobić krzywdy naszej urodzie. Sprawdź, jak nakładać korektor krok po kroku, aby uzyskać doskonały i naturalny efekt.

Dobór korektora


Kolor, konsystencja, rodzaj
Pierwszym krokiem jest dobór korektora, który będzie najbardziej odpowiedni dla naszej skóry. Ważne, aby kolor kosmetyku dobrze dopasować do swojego naturalnego odcienia skóry, tak aby uzyskać naturalny efekt. Do ukrycia zaczerwienionych miejsc najlepiej sprawdzi się zielony korektor, natomiast do zakrycia cieni pod oczami – różowy lub łososiowy.

Konsystencja korektora powinna odpowiadać rodzajowi skóry. Do suchej i wrażliwej skóry lepiej wybrać korektor o kremowej konsystencji, natomiast do tłustej i mieszanej – korektor w postaci pudru.

Przygotowanie skóry


Oczyszczenie, nawilżenie, tonizacja
Przed nałożeniem korektora skóra powinna być starannie oczyszczona z zanieczyszczeń i nadmiaru sebum. Po zmyciu twarzy delikatnie nałóż krem nawilżający, a następnie tonik, który przygotuje skórę do dalszych etapów makijażu.

Nałożenie korektora


Technika, ilość, równomierność
Nałożenie korektora wymaga odpowiedniej techniki i ilości kosmetyku. Niewielką ilość korektora nanieś na jasną powierzchnię skocznia albo na swoją dłoń i rozgrzej go przez kilka sekund. Następnie delikatnie aplikuj go na miejsca, które chcesz zakryć.

Pamiętaj, że kosmetyk powinien być nakładany równomiernie, a miejsca z kremem nie powinny tworzyć jasnej plamy. Korektor najlepiej rozprowadzać pędzelkiem lub gąbeczką.

Częste błędy


Zbyt mocne nałożenie, niewłaściwy kolor, brak przygotowania
Najczęstym błędem w nakładaniu korektora jest zbyt mocne nałożenie. Ten efekt może sprawić, że zamiast ukryć niedoskonałości, jeszcze bardziej je uwidocznisz. Innym błędem jest dobór niewłaściwego koloru kosmetyku lub brak przygotowania skóry przed nałożeniem.

Pamiętaj, że dobre nawilżenie skóry i tonizacja to klucz do uzyskania idealnego efektu. Dlatego też nie pomijaj tych etapów w swoim rytuale pielęgnacyjnym.

Sprawdzone triki


Warstwowanie, punktowe użycie, wykorzystanie do codziennego makijażu
Do uzyskania idealnego efektu, warto wypróbować sprawdzone triki. Jednym z nich jest warstwowanie korektora, czyli nakładanie kilku cienkich warstw kosmetyku, co pozwoli na uzyskanie naturalnego efektu. Innym trickiem jest punktowe użycie korektora do zakrycia tylko wybranych miejsc na twarzy.

Korektor może również stać się częścią codziennego makijażu. Wystarczy nałożyć go na wybrane miejsca, a następnie na całą twarz delikatnie prasować transparentny puder, tak aby nadać cerze matowy wygląd.

Podsumowanie


Nakładanie korektora nie musi być skomplikowanym procesem. Istotne jest jednak, aby dobrze dobrać kosmetyk do swojego typu skóry i odcienia twarzy. Pamiętaj o przygotowaniu skóry i nakładaniu korektora z umiarem, aby uzyskać naturalny i subtelny efekt.