selective focus photography of woman applying blush-on on her face

Jak makijażem powiększyć oko?

Twarz to pierwsza rzecz na którą zwraca się uwagę przy bliskim spotkaniu. Dlatego w pierwszej kolejności trzeba zadbać o efektowny i zdrowy wygląd całej twarzy, zaraz po przebudzeniu. Bardzo pomocny może w tym być odpowiednio wykonany makijaż. Niezależnie od tego, czy kobieta wychodzi do pracy, czy szykuje się na zakupy lub randkę, zawsze powinna mieć nałożony schludny i dopasowany do jej typu urody makijaż.

Małe oczy – jak je powiększyć?

Każdy ma swój specyficzny typ urody, niektórzy mają wysokie czoło, inni wąski nos, a jeszcze inni małe oczy. Na szczęście każdy mankament urody można poprawić makijażem i sprawić, że twarz będzie się prezentowała estetycznie i harmonijnie. Sporym problemem są małe oczy, które źle pomalowane, zupełnie będą się tracić na tle twarzy. Dlatego bardzo ważny jest odpowiedni makijaż oczu w takim wypadku. Trzeba przy tym użyć kilku podstawowych kosmetyków, takich jak: paletka cieni w różnych odcieniach, rozjaśniacza, tuszu do rzęs i kredki do oczu.

Makijaż powiększający oko

Jeśli ktoś nie wie jak makijażem powiększyć oko, powinien się zastosować do kilku prostych trików. Aby optycznie powiększyć oko, przede wszystkim należy nałożyć na górną i dolną powiekę podkład i rozjaśniacz w kremie. Następnie należy nałożyć kilka warstw cieni w taki sposób, by najjaśniejszy odcień był tuż nad linią rzęs a najciemniejszy odcień pod linią brwi. Odcienie powinny być ze sobą gładko połączone, tak by nie było widać linii pomiędzy nimi. Na dolnej powiece należy narysować jasną kredką kreskę, która podkreśli tęczówkę oka. Na koniec należy mocno wytuszować rzęsy tuszem wydłużającym na górnej i dolnej powiece, bo to także optycznie powiększy oko.

Oczy są bardzo ważną częścią twarzy, odpowiednio wykonany makijaż sprawi, że będą one wyglądały o wiele efektowniej i dodają urody całej twarzy. Jest jednak zasada, która obowiązuje w przypadku makijażu małych oczu, nade wszystko należy unikać ciemnych kolorów cieni i czarnej kredki do oczu, bo te zamiast powiększyć, jeszcze bardziej pomniejszą oczy.

Leave a Reply