woman jogging near wire fence

Aktywność fizyczna w naszym życiu

Bieganie to jedna z podstawowych czynności człowieka pierwotnego. Od samego początku sport i aktywności fizyczna była dla naszego gatunku bardzo ważna. Umiejętność biegania na długie dystanse znacząco zwiększała nasze szanse przeżycia.

Dzięki bieganiu mogliśmy upolować zwierzęta na obiad oraz uciec przed różnymi drapieżnikami i się schować. Nawet w obecnych czasach dobra sprawność fizyczna, szybkie i długie bieganie zwiększają znacząco nasze szanse na przeżycie dlatego bardzo ważne jest aby utrzymywać nasze ciało w coraz to lepszej formie. Nie potrzeba dużo. Zwykle wystarczy ruszyć się z przed kanapy telewizora aby w naszym ciele zaczęły się dziać pozytywne zmiany.

Często w aplikacjach sportowych, zegarkach czy innych gadżetach ustawiony jest pożądany limit dziennych kroków na poziomie 10000. Według badań taka ilość ruchu bardzo korzystnie wpływa na nasze zdrowie oraz samopoczucie. Podczas ruchu nasza krew krąży szybciej, tkanki są lepiej dotlenione, a po wykonanym treningu czujemy satysfakcję oraz wpływ pozytywnych hormonów na nasze samopoczucie. Mamy wrażenie, że zrobiliśmy coś dobrego dla naszego życia. I to jest prawda. To był być może mały krok ale w miarę rozwoju naszej kondycji i regularnych ćwiczeń będziemy robić coraz większe postępy.