orange and green vegetables on brown wooden table

Dlaczego warto zdrowo się odżywiać?

Opinii na temat tego, czym tak naprawdę jest zdrowe odżywianie jest obecnie całe mnóstwo. Wiele osób promuje różne diety w sieci, ale zanim zachwycisz się czyjąś sylwetką, pamiętaj, że nigdy nie wiesz, jaki jest stan zdrowia, skądinąd nieznanej Ci postaci z Internetu! Jeśli chcesz wiedzieć, jak zdrowo się odżywiać, powinieneś przeczytać poniższy artykuł – dowiesz się z niego na co należy uważać oraz jakich produktów nie może zabraknąć w Twojej diecie!

Zdrowe tłuszcze – gdzie ich szukać?

Mózg człowieka, podobnie jak i pozostałe komórki są zbudowane między innymi z cholesterolu, a to oznacza, że bez tłuszczy marniejesz i po prostu ,, usychasz “. Cera robi się szara, podobnie jak włosy oraz możesz zauważyć u siebie znaczny spadek energii i osłabioną koncentrację. Jeśli chcesz zdrowo się odżywiać nie możesz zapomnieć o tym, by na Twoim talerzu znalazły się tłuste ryby morskie, masło, mięso oraz podroby. Z tym ostatnim wiele osób ma problem – wielu z nas po prostu nie cierpi wątróbki! Jeżeli jednak spożywasz pozostałe pokarmy, to możesz pominąć wątróbkę, choć gdybyś raz spróbowała jej przyrządzonej w pyszny sposób przez doświadczonego kucharza, z pewnością poprosiłabyś o dokładkę! Zdrowe tłuszcze znajdziesz też w oliwie z oliwek … smalcu! Dania przygotowane z dodatkiem smalcu są niezwykle sycące. Jeśli myślisz, że orzechy włoskie są świetnym źródłem tłuszczy omega, to masz rację, ale nie wiesz zapewne, że zawierają one też szkodliwe substancje – to dlatego po zjedzeniu orzechów włoskich niektórym boli głowa! Orzechy włoskie są ponadto bardzo kaloryczne, dosłownie kilka orzechów ma tyle kalorii, co jedna pierś z indyka!

Zamiast słodyczy owoce lub zielone warzywa!

Warzywa pokrojone w słupki z dodatkiem sosu jogurtowo-czosnkowego smakują wyśmienicie i są cennym źródłem witamin! Natomiast, gdy przyjdzie Ci ochota na coś słodkiego, w żadnym wypadku nie sięgaj po chipsy, czy tym podobne przekąski. Zamiast tego zjedz soczystego arbuza lub banany. Arbuzy są bardzo słodkie i zawierają dużo wody, ale niestety charakteryzują się one sezonowością. Jeśli chodzi o banany, to możesz je jeść cały rok. Zawierają dużo węglowodanów, dlatego od razu dadzą Ci impuls do działania. Jeśli chcesz zdrowo się odżywiać nie zapomnij o nabiale, o ile go możesz jeść i nie masz żadnych nietolerancji. Obecnie uważa się, że gluten szkodzi wszystkim – w mniejszym lub większym stopniu, ale nie popadaj w przesadę! Bułka pszenna raz na jakiś czas na pewno Ci nie zaszkodzi! Odżywiaj się zdrowo dla urody – potrzebujesz witamin i kolagenu z produktów mięsnych dla pięknej cery, paznokci i włosów. Nie bez znaczenia jest też Twoja forma – osoby, które jedzą z umiarem i zróżnicowanie żyją dłużej. Najstarsza kobieta świata nie odmawiała sobie też kieliszeczka porto – dzięki temu miała wręcz książkowe ciśnienie, a jej życie nie było z pewnością tak nudne, jak tych, którzy nigdy nie pozwolili sobie na chwilę słabości!