selective focus photography of person squeezing orange fruit

Zalety wyciskarek do owoców

Jeżeli masz już dość klasycznych soków owocowych, ale mimo tego nie chciałbyś tak zupełnie rezygnować z picia podobnych napojów, zacznij po prostu przygotowywać je z produktów, których nigdy wcześniej nie używałeś. Nie zrobisz tego w sokowirówce, tak więc potrzebujesz zainwestować w inny sprzęt kuchenny. Tym szczególnie praktycznym okaże się wyciskarka do owoców. Pomimo swojej nazwy nie jest ona przeznaczona wyłącznie do wyciskania soku z owoców, ponieważ pozwala go wydobyć także z warzyw, ziół, bulw, a nawet i jadalnych traw.

Do tej pory mogłeś jednak opierać się przed zakupem wyciskarki, gdy tylko zobaczyłeś, ile trzeba zapłacić za tego rodzaju urządzenie. Na pewno nie jest ono czymś tanim. Nawet taka najprostsza wyciskarka wolnoobrotowa to koszt przynajmniej pięciuset złotych. Lepsze modele znanych marek zaczynają się natomiast dopiero od tysiąca złotych. Cena jest wysoka, ale potraktuj ten zakup jak inwestycje we własne zdrowie i tym samym całe przyszłe życie.

Skoro jednak za wyciskarkę zapłacisz dość sporo, powinieneś mocno skupić się na tym, aby od razu wybrać świetny sprzęt, z którego później będziesz mógł swobodnie korzystać latami. W tym celu odkryj różnice występujące między wyciskarkami dwuślimakowymi a tymi jednoślimakowymi. W tych pierwszych wykonasz głównie soki owocowe. Najlepiej radzą sobie one bowiem z wyciskaniem soku z owoców, tak więc nie zawsze umieszczenie w nich warzyw czy ziół będzie dobrym pomysłem. Technologie wykorzystywane w wyciskarkach dwuślimakowych są jednak bardzo efektywne. Raczej powinieneś być zadowolony z tego rodzaju sprzętu.

Jeżeli jednak nie interesuje cię taka typowa wyciskarka do owoców, bo wolałbyś kupić coś bardziej użytecznego i wszechstronnego, zdecyduj się na wyciskarkę jednoślimakową, która świetnie obrabia i owoce, i wszelkiego rodzaju warzywa. To urządzenie pozwala też na zachowanie największej ilości witaminy C. Dzięki niemu twoje soki na pewno będą zdrowe.

Leave a Reply